Jak zastínit
zimní zahradu

Zimní zahrada se skládá z hliníkových profilů a bezpečnostního 8mm tlustého zasklení. V letních měsících se tak často můžeme potýkat s horkem uvnitř proskleného království. Jsou dvě varianty, jak neúměrně vysoké teploty uvnitř zimní zahrady řešit – instalace posuvného systém nebo stínění zimní zahrady. V tomto článku se budeme věnovat stínění.

I zastínění může proběhnout dvěma způsoby. Zastínit zahradu je možné buď venkovním či vnitřním stíněním. Venkovní stínění je možné provést venkovními žaluziemi, screenovými roletami nebo markýzou. Naopak mezi varianty vnitřního stínění patří plisé žaluzie nebo baldachýny.

Vnitřní stínění
zimní zahrady

Zimní zahrada se zevnitř zastiňuje nejčastěji baldachýnem nebo plisé žaluziemi. Díky tomu se uchráníte před nepříjemnými slunečními paprsky, ale také předejte vysokým teplotám uvnitř.

Na stínění zimní zahrady je dobré myslet už i při plánování. Díky tomu můžete předem vymyslet koncept zastínění a nechat si od specialistů poradit, který materiál by doporučovali.

Stínění zimní zahrady plisé žaluziemi

Plisé žaluzie. Elegance. Jednoduchost. Design. Vyzkoušejte plisé žaluzie jako stínění do zimní zahrady. Látka, která se skládá do harmoniky nabízí široké množství variant. Stejně tak nabízí i široké množství barev. Ovládání plisé žaluzií je triviální. Lze jí polohovat na více způsobů. Jednoduše zatáhnete za lanko a můžete s žaluzií manipulovat zeshora dolů či naopak. Stejně jednoduše měníte i intenzitu světla.

Plisé žaluzie kromě slunečních paprsků také spolehlivě chytá horko. Díky tomu se nebude zahrada přehřívat a vy si budete užívat uvnitř příjemného prostředí.

Stínění zimní zahrady baldachýnem

Baldachýny jsou mistři v zastínění atypických a hůře zastínitelných ploch. S nimi je možné zastínit jak horizontální tak vertikální plochu. Baldachýny jsou šité z pevné látky. Při korektní péči vám baldachýny vydrží na zimní zahradě více než 5 let. Dokonce jsou odolné i proti UV záření a vydrží rozpětí teploty od -30°C až do +70°C. Baldachýny pod střechou zimní zahrady vypadají velmi elegantně. Nicméně důvod pro jejich pořízení může být i ten, že například skvěle provzdušní prostor nebo jsou účinnou alternativou klasického interiérového stínění.

Venkovní stínění zimní zahrady

Pokud se vám nechce instalovat stínění dovnitř zimní zahrady, instalujte jej ven. Nejčastější formou stínění zimní zahrady je stínění na střeše. Zimní zahrada má na jejích bocích kolejnice a jimi vede kryt pro sluneční ochranu. Díky tomu je stínění odolné proti poryvům větrů a nejrůznějším klimatickým podmínkám. Sluneční paprsky tak nemohou přímo narážet na střechu zimní zahrady. Odráží se zpět. Tento typ stínění se používá přes celou střechu, aby se dosáhlo maximálního efektu.


Na zimní zahradu lze použít i klasické venkovní žaluzie. Zastínění z vnější strany zimní zahrady má nespornou výhodu, že teplo již neprochází dále a zůstává venku. Co do teploty uvnitř, je rozhodně venkovní stínění efektivnější. Propustí méně tepla a vy tak budete moci v zimní zahradě hodovat a užívat si příjemného prostředí. Jedinou nevýhodou venkovního stínění je pak cena, která je oproti interiérovým variantám vyšší.